Producenci
Darmowe testy PCR dla turystów przyjeżdżających do Francji.
Darmowe testy PCR dla turystów przyjeżdżających do Francji.

Francja rozpoczyna luzowanie obostrzeń wynikających z pandemii, liczy też na pobudzenie ruchu turystycznego, który jest ważny dla gospodarki kraju. Goście, którzy przyjadą do Francji, będą mogli bezpłatnie wykonać test PCR na covid-19.

Sekretarz stanu do spraw europejskich Francji Clement Beaune zapowiedział, że w tym roku kraj zaoferuje turystom zagranicznym darmowe ceny PCR. Beaune dodaje, że Francja była jedynym krajem w Europie, który udostępniał obywatelom Francji darmowe testy PCR, teraz program ten poszerza. Wiceminister podkreśla również, że konieczne jest pobudzenie ruchu turystycznego. "Musimy i chcemy pozostać wiodącym kierunkiem turystycznym na świecie, zachowując bezpieczne warunki sanitarne" – mówił Beaune w innym wywiadzie, udzielonym stacji BFMTV.

Na szczeblu unijnym toczą się prace nad zaświadczeniem cyfrowym, które ma ułatwić swobodne podróżowanie po wspólnocie. Komisarze wzywają też rządy, by oferowały darmowe, a przynajmniej tańsze testy PCR. Na razie nie wiadomo, czy i które kraje mogłyby zastosować się do apeli Komisji Europejskiej. Beaune uważa, że tzw. paszport szczepień (poza informacją o przyjętej szczepionce na koronawirusa znaleźć się tam może negatywny wynik testu na covid-19 i status ozdrowieńca) jest dobrym narzędziem do restartu turystyki.

Od 19 maja Francja stopniowo będzie znosić obowiązujące obostrzenia. Otworzyć mają się ogródki restauracyjne, teatry, muzea, kina i inne podobne instytucje, które zamknięte są od października. Godzina policyjna będzie się zaczynać o 21 zamiast o 19 jak teraz.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl