Disneyland Paryż - przewodnik dla niepełnosprawnych.


 Przewodnik po Disneylandzie dla niepełnosprawnych

Atrakcje     Gdzie zjeść     Lokalizacja parku     Mapy parku     Godziny pracy     Jak działa Fastpass     Baby Switch     Bilety wstępu     Hotele w Disneylandzie     Dla Niepełnosprawnych      Katalog Disneyland

 

 

Disneyaland - Przewodnik dla niepełnosprawnych 

 

W Disneyland Resort Paris, turyści niepełnosprawni mogą odkryć magię, emocje i przygodę w tych samych warunkach co pozostali zwiedzający. Znajdą tutaj Państwo przewodnik o usługach przystosowanych dla potrzeb turystów niepełnosprawnych, informacje o zniżkach i przywilejach jakie im przysługują.  

 

Darmowe wejściówki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - jak i gdzie je zdobyć ?

Każda osoba niepełnosprawna aby mieć wstęp do parku Disneylandu, powinna posiadać wykupiony pełnopłatny bilet wstępu. Bilet ten można wykupić w dowolnej kasie parku lub online. Sugerujemy wykupienie biletu z wyprzedzeniem online, gdyż te bilety są znacznie tańsze od tych w kasach parku. Bilety online można wykupić na naszej stronie. Każdemu opiekunowi osoby niepełnosprawnej przysługuje jeden bilet wstępu do Disneylandu całkowicie gratis. Aby otrzymać taki bilet, opiekun powinien zgłosić się do dowolnej kasy biletowej i tam okazać zaświadczenie o niepełnosprawności osoby, ktorej jest opiekunem.  

 

Zaświadczenie o niepełnosprawności. 

Zaświadczenie te jest niezbędne aby otrzymać gratis bilet wstępu dla jednego opiekuna oraz by otrzymać specjalne karty wstępu (dla osoby niepełnosprawnej i 4 osób towarzyszących), które upoważniają do wstępu na wszystkie atrakcje w Disneyland Pak i Walt DIsney Studios Park bez kolejek. Zaświadczenie te powinno być wystawione przez odpowiednią organizację / jednostkę samorządową, która jest upoważniona do wystawiania takich zaświadczeń. Zaświadczenie te powinne być przetłumaczone na język angielsku lub francuski. 

 

Przywileje dla osób niepełnosprawnych - karty PRIORITY CARD i EASY ACCESS CARD. 

Jeden z głównych przywilejów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów to możliwość otrzymania kart PRIORITY CARD i EASY ACCESS CARD, które znacznie ułatwiają wstęp do wybranych atrakcji Disneylandu.

PRIORITY CARD - jest to karta którą otrzymuje osoba niepełnosprawna oraz maksymalnie 4 osoby jej towarzyszące. Karta ta upoważnia do wstępu do wszystkich atrakcji, bez konieczności stania w kolejkach do wejścia.  

EASY ACCESS CARD - jest to karta którą otrzymuje osoba tymczasowo niepełnosprawna (urazy, rany, kobiey w zaawansowanej ciąży itp.) oraz tylko jedna osoba jej towarzysząca. Karta ta upoważnia do korzystania ze specjalnych wejść dla niepełnosprawnych. Znajdziemy je wszędzie tam, gdzie zwykły dostęp do atrakcji jest utrudniony. Karta nie stanowi jednak podstawy do ominięcia zwykłej kolejki. 

Easy Access Card Disneyland Paris

 

 

Gdzie można otrzymać karty PRIORITY CARD i EASY ACCESS CARD ?

Obie karty można otrzymać w punkcie CITY HALL, który znajduje się tuż za głównym wejściem Disneyland Park. W City Hall pracownicy wyjaśnią ponadto które atrakcje są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych oraz które mogą sprawiać problem. 

 

Przywileje dla osób niepełnosprawnych - pierwszeństwo na paradach i pokazach

Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom przysługują również specjalne miejscówki zarówno podczas każdej parady jak i podczas wieczornego pokazu sztucznych ogni. Są to: Town Square, plac centralny i Fantasyland (w DIsneyland Park) oraz za Studio 1 lub Rock 'n' Roller coaster (w Walt Disney Studios Park). Liczba miejsc jest limitowana, zalecamy przybycie przed czasem. Aby poznać godziny spektakli i parad, należy zapoznać się z przewodnikiem Parku, dostępnym w City Hall w Parku Disneyland i w Studio Services w Parku Walt Disney Studios. Aby dostać się do specjalnych stref na widowni przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, prosimy o kontakt z pracownikami parku. Specjalne miejscówki dla osób niepełnosprawnych również są przewidziane podczas spektaklu Buffalo Bill's Wild West Show. 

 

Dostępność poszczególnych atrakcji dla niepełnosprawnych

Poruszanie się po parku nie sprawia niepełnosprawnym większych problemów. Alejki są utwardzone, pozbawione stopni i nierówności, jakie mogą stanowić przeszkodę dla niepełnosprawnych. Podobnie jest z większością atrakcji, znajdujących się w parku. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre atrakcje mogą narażać osobę niepełnosprawną na zbyt dużą ilość wrażeń. Osobom cierpiącym na epilepsję odradza się np. wizytę w miejscach, gdzie wykorzystywane są intensywne efekty świetlne, natomiast niesłyszący powinni zachować ostrożność w zaciemnionych pasażach. Niektóre atrakcje są nieodpowiednie dla osób w ciązy lub dla osób w kołnierzach ortopedycznych. Obsługa może też odmówić niepełnosprawnemu skorzystania z atrakcji, jeśli uzna że zagraża to jej bezpieczeństwu. 


Zobacz poniżej dwie specjalnie przygotowane broszury dla każdego z parków Disneylandu, które ułatwią wybór atrakcji w zależności od rodzaju niepełnosprawności:


 

Parkingi dla niepełnosprawnych

Wszystkie parkingi Disneyland Resort Paris dysponują miejscami zarezerwowanymi dla zwiedzających z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Przy wjeździe na parking, możecie poprosić o zaparkowanie waszego pojazdu w zarezerwowanej strefie, która znajduje się w pobliżu wejścia do Parków Disney.

 

Specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w hotelach Disney'a.

Wszystkie Hotele Disney'a dysponują pokojami specjalnie dostosowanymi do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Pokoje te są wyposażone w większe wanny (z uchwytami i podwyższone toalety ), w judasza na wysokości fotela oraz w podwójne łóżko ( oprócz Disney's Davy Crockett Ranch, Hôtel L'Elysée Val d'Europe, Résidence Pierre et Vacances Val d'Europe). Aby dokonać rezerwacji tego typu pokoi prosimy o kontakt z naszą infolinią. 

 

Τoalety dla niepełnosprawnych.

Wszystkie toalety dysponują instalacjami dostosowanymi do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi (oprócz restauracji Walt's ). Niektóre toalety są wyposażone w sposób pozwalający na wejście z osobą towarzyszącą.

 

Wynajem wózka inwalidzkiego

Istnieje możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego w butiku " Strollers and Wheelchair Rental " na Tarasie Town Square, w Parku Disneyland, lub w " Studio Photo ", przy wejściu do Parku Walt Disney Studios. Niemożliwa jest rezerwacja. Usługa wynajmu jest płatna (oprócz właścicieli Paszportu Rocznego- Passeport Annuel Dream). Cast Members (pracownicy Disney) nie mają możliwości towarzyszenia osobom na wózkach inwalidzkich.

 

Transport / minibus

Specjalne minibusy są do Waszej dyspozycji aby umożliwić Wam poruszanie się pomiędzy Parkami Disney i hotelami Disney (z wyłączeniem hotelu Disney's Davy Crocket Ranch). Usługę należy zamówić w recepcji Waszego hotelu Disney, w City Hall Parku Disneyland lub w Studio Services Parku Walt Disney Studios.

 

Spotkanie z postaciami Disney

Postacie Disney są bardzo oblegane szczególnie przez dzieci i dostęp do nich może być utrudniony. Prosimy zwracać się o pomoc do Cast Members (pracowników Disney), którzy są przy nich.

 

Zwiedzający niedosłyszący

Dostęp do niektórych atrakcji w Diswneylandzie jest w strefach zaciemnionych, może być to źle odczuwane dla niektórych osób i w związku z tym zalecane jest tam przebywanie z osobą towarzyszącą.  Atrakcje Animagique i Cinémagique (Park Walt Disney Studios) są wyposażone w kręgi magnetyczne.

 

Zwiedzający źle widzący

Psy przewodniki niewidomych są jedynymi zwierzętami mogącymi przebywać na terenie Parków Disneya. Ze względów bezpieczeństwa, nie mają one wstępu na pewne atrakcje. Na niektórych atrakcjach, możecie odczuwać te same wrażenia co inni zwiedzający, na niektórych z kolei, osoba towarzysząca jest Wam niezbędna aby opisać dekorację. 

 

 

 

 

 

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl