Producenci

Bilety do zamku Neuschwanstein. Rezerwacja biletów wstępu do zamku Neuschwanstein.

 

Zamki bawarskie  

Zamek Neuschwanstein to jeden z symboli niemieckiej turystyki i wraz z zamkiem Hohenschwangau to jedne  z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. 

Za budowę zamku Neuschwanstein odpowiadał bawarski król Ludwik II Wittelsbach. Celem władcy było stworzenie dla siebie enklawy pełnej nawiązań do czasów średniowiecznych władców, bohaterów i ich legendarnych dokonań. Mimo imponującego rozmiaru i części sal typowych dla reprezentacyjnych pałaców zamek miał być jedynie prywatną rezydencją króla, do której tylko on i jego najbliżsi mieli mieć wstęp.

Wśród turystów zamek znany jest również jako zamek Disneya. Patrząc na wygląd zamku z czołówki bajek tego studia można pokusić się o twierdzenie, że niektóre jego elementy faktycznie przypominają zamek Neuschwanstein. Wystrój pałacu jest niemal bajkowy i nawiązuje do stylu historyzmu (i w pewnym sensie romantyzmu) w architekturze. Ściany pokryte są freskami odwołującymi się do twórczości Ryszarda Wagnera, a także do innych średniowiecznych i nordyckich motywów oraz legend. 

Dziś Zamek Neuschwanstein jest jedną z najczęściej odwiedzanych niemieckich atrakcji. Każdego roku przybywa zobaczyć go ponad milion turystów. W związku z tym ostrzegamy przed wybraniem się do zamku bez zakupionego wcześniej biletu. Kolejki w kasach są olbrzymie (sięgające nawet kilkaset osób), a szansa na wejście jescze tego samego dnia minimalna. 

 

 

Bilety do zamków w Niemczech

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl