Przewodnik po Disneylandzie

 Disneyland - godziny i dni pracy parkuAtrakcje     Gdzie zjeść     Lokalizacja parku     Mapy parku     Godziny pracy     Jak działa Fastpass     Baby Switch     Bilety wstępu     Hotele w Disneylandzie     Dla Niepełnosprawnych        Katalog Disneyland

 

 

 

DISNEYLAND PARYŻ  - lokalizacja i dojazd

 

1. Dojazd do Disneylandu samolotem

Jak dojechac do Disneylandu samolotem?

Paryż posiada 2 główne lotniska -  Charles de Gaulle (CDG) i  Orly, usytuowane na obrzeżach Paryża oraz jeszcze jedne lotnisko Beauvais przeznaczone dla niskokosztowych przewoźników, usytuowane około 100 km. od Paryża i Disneylandu. 

CHARLES DE GAULLE (CDG) -  z lotniska kursuje bezpośrednio shuttle bus do Disneylandu. Autobus ten odjeżdża z następujących terminali: CDG Terminal 1 (poziom wylotów wejście 30), CDG Termina 2A i 2C (wejście A11 lub C1), CDG Terminal 2B i D( wejście D12). Autobusy kursują co 45 minut od  8.30 do 19.30 codziennie. W soboty i niedziele w sezonie letnim autobus odjeżdża co 30 minut aż do godziny 22.30. Rozkład jazdy zmienia się co pół roku. Drugim i najwygodnym  sposobem na dojazd z tego lotniska do Disneylandu to transfer indywidualny z kierowcą. Kierowca czeka na gości w hali przylotów, a następnie zawozi bezpośrednio do hotelu w Disneylandzie. Zarówno bilety na autobus jak i indywidualny transfer z kierowcą można zarezerwować samemu bezpośrednio na tej stronie.  

ORLY -  z lotniska kursuje bezpośrednio shuttle bus do Disneylandu. Autobus ten odjeżdża z następujących terminali: Orly South (platforma 2, przystanek autobusowy), Orly West (wejście C, poziom 0). Autobusy kursują co 45 minut od  8.30 do 19.30 codziennie. W soboty i niedziele autobus w sezonie letnim odjeżdża co 30 minut aż do godziny 22.00. Rozkład jazdy zmienia się co pół roku. Drugim i najwygodnym sposobem na dojazd z tego lotniska do Disneylandu to transfer indywidualny z kierowcą. Kierowca czeka na gości w hali przylotów, a następnie zawozi bezpośrednio do hotelu w Disneylandzie. Zarówno bilety na autobus jak i indywidualny transfer z kierowcą można zarezerwować bezpośrednio na tej stronie

BEUVAIS - to lotnisko niestety nie ma bezpośredniego połączenia do parku. Należy najpierw dojechać autobusem do centrum Paryża, a następnie dojechać do  parku metrem lub autobusem. Proponujemy również wygodne indywidualne transfery z kierowcą bezpośrednio do Disneylandu - można je zamówić na tej stronie.

  

 

 

2. Dojazd do Disneylandu samochodem

DIsneyland Paryż jak dojechać samochodem ?

Dojazd samochodem do Paryża, zwłaszcza przy kilkuosobowej rodzinie, jest najbardziej ekonomiczny. Jadąc samochodem są Państwo niezależni i mogą Państwo rozpocząć pobyt w Disneylandzie np. w środku tygodnia, kiedy obowiązują najniższe ceny, a ruch na drogach jest relatywnie najmniejszy.

Autostradą A4 („Autoroute de l’Est”): 

Aby dojechać do Disneyland Paris® i do hoteli Disneya prosimy skorzystać ze zjazdu z autostrady A4 oznaczonego nr 14 „Val d’Europe, Parc Disneyland”.  Aby dojechać do wioski traperskiej Davy Crockett Ranch ® prosimy skorzystać ze zjazdu nr 13 „Provins/Serris”. Wszystkie zjazdy są dobrze oznakowane.

Dojazd do autostrady A4 z Paryża: 

Na obwodnicy Paryża „Périphérique”, zjazd „Porte de Bercy” (na południowym wschodzie Paryża) dalej autostradą A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 znajduje się w odległości 31 km, a zjazd nr 14 w odległości 34 km.

Dojazd samochodem z lotniska Roissy/Charles-de-Gaulle (kod lotniska: CDG): 

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Marne La Vallée”, należy dojechać do drogi A104 („La Francilienne”). Po przejechaniu tą drogą ok. 27 km trzeba wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 9 km, a zjazd nr 14 po 12 km. 

Dojazd samochodem z lotniska Orly (kod lotniska: ORY): 

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Paris” i dalej na znaki „Créteil” na drodze nr A86. Po przejechaniu kolejnych 11 km należy wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 27 km, a zjazd nr 14 po 30 km.

  

 

3. Dojazd do Disneylandu pociągiem / metrem

Disneyland Paryż jak dojechać metrem/pociągiem ? 

Przy parku znajduje się stacja TGV - Marne-la-Vallée station. Takim sposobem można dojechać  do parku z Paryża, Lyon lub Lille.  Od Paryża dojeżdża również lokalny pociąg typu  'RER' A - podróż  trwa około 40  minut. Do pociągów RER 'A' można wsiąść na każdej ze stacji po drodze A4  (uwaga nie pomylić z A2). Podajemy  nazwy większych stacji RER A: La Defense (business district), Charles de Gaulle-Etoile (Arc de Triomphe), Auber (Opera) Chatelet-Les Halles (central Paris), Gare de Lyon  (major TGV train station), Nation  (major plaza)  Prosimy uważać na kierunek jazdy pociągów - należy koniecznie jechać w stronę  Marne-la-Vallée/Chessy,  Należy również  zwrócić  uwagę na to czy pociąg zatrzymuje się na stacji   Marne-la-Vallée/Chessy (niektóre pociągi przejeżdżają przez  stację nie zatrzymując  się na niej - np. pociągi w kierunku 'Boissy').  Ostatni pociąg do Paryża odjeżdża około północy.  

  

 

 

Lokalizacja parku Disneyland: 

 

 

 

Adres parku Disneyland:

Disneyland Paryż,  Boulevard de Parc, 77700 Coupvray, Francja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl