Producenci
Wjazd do Francji - aktualne ograniczenia i wymagane dokumenty.
Wjazd do Francji - aktualne ograniczenia i wymagane dokumenty.

FRANCJA - aktualne warunki wjazdu dla turystów z Polski

Francja różnicuje status osób zaszczepionych do celów przekroczenia granicy i dostępu do miejsc użyteczności publicznej. 


OSOBY ZASZCZEPIONE

Francja uznaje szczepienia wykonane szczepionkami dopuszczonymi do obrotu przez Europejską Agencję Leków (Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield).

Zaszczepienie może być udokumentowane unijnym certyfikatem COVID lub innym dokumentem w języku francuskim lub angielskim w postaci elektronicznej lub papierowej.

Możesz podróżować z Polski do Francji jako osoba w pełni zaszczepiona okazując dokumenty potwierdzające:

  • przyjęcie pojedynczej dawki szczepionki Janssen co najmniej 28 dni przed podróżą;
  • przyjęcie pełnego cyklu szczepień pozostałymi szczepionkami dopuszczonymi do obrotu przez Europejską Agencję Leków co najmniej 7 dni przed podróżą;
  • przebycie choroby COVID-19 w okresie od 6 miesięcy do 11 dni przed podróżą;
  • przyjęcie pełnego cyklu szczepień szczepionkami niedopuszczonymi do obrotu przez Europejską Agencję Leków, ale zatwierdzonymi przez Światową Organizację Zdrowia oraz dawki przypominającej szczepionki uznawanej w UE co najmniej 7 dni przed podróżą.

Jeśli posiadasz dokumenty potwierdzające status osoby w pełni zaszczepionej - patrz informacje powyżej – nie musisz wykonywać testu przed podróżą z Polski do europejskiej części Francji. Z obowiązku testu są również zwolnione dzieci do ukończenia 12 roku życia.  Podróżni przybywający z Polski nie są poddawani kwarantannie.

 

OSOBY NIEZASZCZEPIONE

Jeśli nie posiadasz dokumentu potwierdzającego przyjęcie pełnego cyklu szczepień, musisz okazać dokument potwierdzający negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonanego do 24 godzin przed podróżą. Wynik testu może być udokumentowany unijnym certyfikatem COVID lub innym dokumentem w języku francuskim lub angielskim w postaci elektronicznej lub papierowej.  Podróżni przybywający z Polski nie są poddawani kwarantannie.

 

OZDROWIEŃCY

Jeśli posiadasz dokument potwierdzający przebycie choroby COVID-19 w okresie od 6 miesięcy do 11 dni przed podróżą, nie musisz wykonywać testu przed podróżą z Polski do europejskiej części Francji.

Jeśli nie spełniasz tych wymogów czasowych albo podróżujesz do departamentów i terytoriów zamorskich Francji, musisz okazać dokument potwierdzający negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonanego do 24 godzin przed podróżą. Wynik testu może być udokumentowany unijnym certyfikatem COVID lub innym dokumentem w języku francuskim lub angielskim w postaci elektronicznej lub papierowej.

Dzieci do ukończenia 12 roku życia są zwolnione z powyższych wymogów.

 

DZIECI

Dzieci do ukończenia 12 roku życia podróżujące z Polski do Francji nie podlegają obowiązkowi przedstawiania dokumentów potwierdzających zaszczepienie, przebycie choroby COVID-19 lub wykonanie testu. Osoby w wieku od 12 do 18 lat podlegają takim samym zasadom jak dorośli.

 

 

DISNEYLAND - WARUNKI WSTĘPU DO PARKU

Goście Disneyland Paris w wieku powyżej 16 lat, muszą okazać przy wejściu do parku certyfikat szczepienia, natomiast goście w wieku od 12 do 15 lat - certyfikat szczepienia lub lub negatywny wynik testu na Covid. 

Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na Covid 19 lub dowodu szczepienia dotyczy wszystkie osoby powyżej 12 lat. Dzieci poniżej 12 lat nie muszą  okazywać żadnych dodatkowych dokumentów aby wejśc do parku.  

Władze Disneylandu akceptują następujące szczepionki:

- Astra Zeneca - pod warunkiem, iż mineło więcej niż 7 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
- Pfizer - pod warunkiem, iż mineł więcej niż 7 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
- Moderna - pod warunkiem, iż mineło więcej niż 7 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
- Johnson- pod warunkiem, iż mineło więcej niż 28 dni po przyjęciu jednej dawki szczepionki

Ww. ograniczenia dotyczą nie tylko klientów którzy chcą wejść do Disneyland Park oraz Walt Disney Studios Park, lecz również tych osób, które chcą dostać się do jednego z hoteli Disneya lub do Disney Village. 

Dla osób od 12 do 15 lat, wstęp do Disneylandu jest możliwy również po okazaniu negatywnego wyniku testu na Covid19. Do wyboru jest test PCR, zrobiony nie wcześniej niż 24h. przed wstępem do parku lub szybki test antygenowy, zrobiony nie wcześniej niż 24h. przed wstępem do parku.  

Specjalnie dla klientów parku, przed głównym wejściem do Disneylandu został utworzyny specjalny punkt laboratoryjny, gdzie można zrobić ww. testy.  

Certyfikat jak również negatywny wynik testu mogą być okazane w formie papierowej lub elektronicznej. Przy wejściu do parku sprawdzany jest również dowód tożsamości każdej osoby (dowód osobisty lub paszport). 

 

 

 

ASTERIX PARK - WARUNKI WSTĘPU DO PARKU

Goście Asterix Park w wieku powyżej 12 lat, muszą okazać przy wejściu do parku certyfikat szczepienia lub negatywny wynik testu na Covid (PCR lub antygenowy, wykonany nie wcześniej niż 24h. przed wejściem do parku). 

Władze Asterix Park akceptują następujące szczepionki:

- Astra Zeneca - pod warunkiem, iż mineło więcej niż 14 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
- Pfizer - pod warunkiem, iż mineł więcej niż 14 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
- Moderna - pod warunkiem, iż mineło więcej niż 14 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
- Johnson- pod warunkiem, iż mineło więcej niż 28 dni po przyjęciu jednej dawki szczepionki

Certyfikat jak również negatywny wynik testu mogą być okazane w formie papierowej lub elektronicznej. Przy wejściu do parku sprawdzany jest również dowód tożsamości każdej osoby (dowód osobisty lub paszport). 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl